Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bezreklamky se vzdala bez boje a vrátí všechny peníze

25. 4. 2013

Dnes v 9:15 hod. bylo před Obvodním soudem pro Prahu 8 zahájeno soudní jednání na základě žaloby, kterou podala proti Bezreklamky paní ze Zlínského kraje. Dotyčná uzavřela smlouvu s Bezreklamky po telefonu (tedy neplatně - jako všichni ostatní) a na základě hrubého psychologického nátlaku Bezreklamky a Intrum Justitia jim DOBROVOLNĚ zaplatila částku 5280,- Kč. Podanou žalobou se domáhala vrácení této částky, neboť jde podle zákona o bezdůvodné obohacení.

Právním zástupcem Bezreklamky byl dnes JUDr. Jakub Kadlec. Ten okamžitě po začátku jednání oznámil, že Bezreklamky vrátí celou žalovanou částku a o nákladech řízení se pokusí dohodnout (kdyby se nepokusila, má smůlu - náklady řízení v tomto případě náleží přímo ze zákona).

Pobavený úsměv na tváři všech přítomných vyvolalo Kadlecovo odůvodnění tohoto kroku, neboť jejích cílem je prý výhradně spokojenost klienta, pro kterou jsou ochotni udělat vše. Jelikož v tomto případě paní žalobkyně před zahájením soudního řízení opakovaně žádala o vrácení pod nátlakem zaplacených peněz, zeptal se logicky soudce, co jej vedlo k takovému obratu o 180 stupňů v dosavadním postoji zrovna na prvním jednání soudu v této věci. Na tuto otázku samozřejmě nedokázal Kadlec jasně odpovědět.

Tímto krokem Bezreklamky veřejně uznala, že nejednala řádně a v souladu se zákonem, ačkoli bude samozřejmě tvrdit (jako je to u všech podvodných firem v těchto případech obvyklé), že šlo dnes o "specifický případ" a že všechny ostatní jsou samozřejmě úplně jiné.

Je zřejmé, že se Bezreklamky za každou cenu chtěla vyhnout projednávání celého případu, neboť dobře ví, že by se musely veřejně před soudem projednávat jejich nekalé praktiky a soud by k nim pochopitelně musel zaujmout postoj. Výsledný rozsudek by pak představoval pro všechny ostatní poškozené poměrně významnou zbraň proti Bezreklamky.

Na základě dnešního průběhu soudního jednání tímto vyzýváme všechny poškozené, kteří:

  1. Uzavírali smlouvu telefonicky
  2. Dobrovolně zaplatili na základě nátlaku Bezreklamky (nebo Intrum Justitia) libovolnou částku

aby nám co nejdříve napsali na adresu ondrejkovic@klikni.cz a poslali nám tyto údaje:

  • kdy došlo k telefonickému sjednání smlouvy
  • kolik jste jim zaplatili

Pokusíme se zpracovat takový systém podávání žalob, aby to pro vás bylo zcela zdarma nebo jen s naprosto minimálními náklady, které se vám ovšem následně v případě vyhraného sporu nebo dobrovolného vrácení peněz Bezreklamkou vrátí zpět.

Tímto způsobem velmi pravděpodobně dotlačíme Bezreklamky k tomu, aby byla věc v některém z případů projednána meritorně (tedy jádro věci).

V žádném případě však se znalostí této informace Bezreklamce neplaťte, pokud jste tak ještě neučinili - v opačném případě by vám soud nemusel vyhovět, protože jste již mohli vědět, že nic platit nemusíte.