Jdi na obsah Jdi na menu
 


K trestnímu oznámení podanému EO Servisem

24. 1. 2008

Dnes jsem obdržel z Městského státního zastupitelství v Brně následující oznámení:
----------------------------------------------------------------------------------

Městské státní zastupitelství

      B r n ě

1 ZN 411/2007 - 20                                                                    V Brně dne 23. ledna 2008

Pan

Mgr. David Ondrejkovič

-----------------------------------

Žádost ze dne 22. 1. 2008

Vážený pane,

v návaznosti na Vaši žádost, doručenou dne 22. ledna 2008 elektronickou poštou Městskému státnímu zastupitelství v Brně, sděluji, že tzv. předprocesní stadium trestního řízení je zásadně ovládáno zásadou neveřejnosti a konkrétní informace nejsou dotčeným subjektům sdělovány, neboť tyto se nenacházejí v procesním postavení (např. poškozeného, obviněného apod.), ze kterého by vyplývalo právo na informaci o určitém úkonu a jeho obsahu (např. doručení usnesení o zahájení trestního stíhání), oprávnění nahlížet do spisu apod.

Přesto je možno k Vaší žádosti sdělit, že trestní oznámení společnosti EO Servis s.r.o. mj. pro trestný čin  pomluvy podle § 206 odstavec 1, 2 trestního zákona bylo Městskému státnímu zastupitelství doručeno dne 29. 11. 2007. K založení trestního oznámení bez přijetí dalšího opatření pak dochází z důvodu, že z  oznámení nevyplývá důvodné podezření ze spáchání trestného činu. O tomto je vyrozumíván oznamovatel.

Bližší informace pak bude možno sdělit Národnímu bezpečnostnímu úřadu v příslušném řízení.

           

                                                                                                          Státní zástupce:

Mgr. Radek Mezlík, v.r.

Za správnost vyhotovení:

Šárka Kykrychová

 
----------------------------------------------------------------------------------

Takže jsem se dozvěděl - stejně jako teď vy všichni, že se nejednalo ze strany EO Servisu o účelovou fabulaci a že hoši možná nespáchali trestný čin pomluvy podle § 206 trestního zákona, ale naopak pravděpodobně spáchali trestný čin křivého obvinění podle § 174 trestního zákona. Což mne osobně velmi těší, protože je tam vyšší sazba než u pomluvy :-)

David Ondrejkovič

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Přepracované trestní oznámení? Blbost!

(David Ondrejkovič, 25. 1. 2008 16:12)

Ohledně té opožděnosti hochů z EO Servisu.....dnes mi státní zástupce potvrdil, že jeho stanovisko z 22.1.2008 je konečné a zahrnuje i ono "doplnění", které od nich požadoval.

lhaři

(podvedeny, 25. 1. 2008 9:56)

Služba "E-shopy" projde kompletní obměnou. Vzhledem k velkému zájmu o tuto službu budou shopy kategorizovány nejen podle druhů zboží, ale i podle okresů a měst pro co nejrychlejší dopravu. Do našeho projektu se zapojí i přední české internetové obchody, což naláká velké množství koncových zákazníků.

prej velkej zajem... jaktože jsem tam nenašel ani jeden funkčni e-shop na jejich strankach když je tak velky zajem?:D

žeby klamava reklama???

Pokračování?

(JUDr. XY, 25. 1. 2008 9:49)

A není náhodou pokračování v trestné činnosti jedním z vazebních důvodů?

A co Vaše VOP ???

(Petr, 24. 1. 2008 23:47)

Nebyly náhodou VOP sepsány také velmi rychle, hlavně za účelem co nejrychleji si nahrabat??? Kdyby jen ty Vaše slavné VOP, vlastně i celé stránky. Je to ušité hodně horkou jehlou a s odstupem času mi to připadá jako výtvor středoškoláka nevalného prospěchu. A hlavně skoro bez práce! Já bych být Vámi doplnil místo doplňování trestního oznámení na člověka, kterého si tady lidé váží o jednu podstatnou náležitost a tou by byla omluva, upřímná a kajícná, všem podvedeným klientům a i panu "majorovi". Takže pánové, máte nad čím přemýšlet, je to jedna z posledních šancí jak si zlepšit reputaci. Rozhodně by to byl lepší krok, než upravovat trestní oznámení na člověka, který se na rozdíl od Vás žádné trestné činnosti nedopustil. Nebýt Vás, tak jsme mohli mít teď všichni klid. My si pana majora můžeme vážit a budeme stát pevně za ním, jsem zvědav, kdo se postaví za Vás. Zkuste se nad tím zamyslet, proč myslíte, že taková spousta lidi stojí za "majorem" a ne za Vámi? A to si pište, že za ním je jich hodně dlouhý zástup! Stačí jej porovnat s Vaší databází registrovaných klientů! Pořád Vám to nedochází??? Jestli ne, tak je mi Vás ale opravdu upřímně líto...

Nedostatky

(podvedený, 24. 1. 2008 20:30)

Nebylo by dobré hlavně přepracovat také ceník EO, který má také řadu nedostatků?

Máte opožděné informace pane majore

(Eo servis, 24. 1. 2008 20:09)

Toto trestní oznámení bylo sepsáno velmi rychle a obsahovalo řadu nedostatků. V reakci na komentář MZ s tím, že je nutné doplnit podstatné náležitosti, bylo přepracováno a začátkem ledna 2008 znovu podáno....