Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neplatnost rozhodčí doložky

11. 12. 2007
Zde: http://www.itpravo.cz/index.shtml?x=128493 doporučujeme přečíst si článek o takzvané rozhodčí doložce ve smlouvě sjednané prostřednictvím kliknutí na webu. Velmi zajímavé!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

O to ani moc nejde....

(Mgr. David Ondrejkovič, 31. 12. 2007 14:13)

Prosím přečtěte si celý ten článek, na který tento příspěvek odkazuje. Smlouva mohla být uzavřena z Vašeho počítače, aniž by jste ji uzavřel Vy. Ale i tak zákon o rozhodčím řízení (216/1994 Sb.) vyžaduje výslovně písemnou formu u rozhodčí doložky (čímž je myšlena buď písemná klasická nebo s elektronickým podpisem), což rozhodně nelze nahradit jedním kliknutím na tlačítko "Souhlasím". Pokud nakupujete na internetu - máte ze zákona 14 dnů na vrácení zboží bez udání důvodu - to je právě způsobeno mimo jiné tímto ustanovením.

A co adresa internetu (IP adresa, DHN...

(Lubomír Nový, 31. 12. 2007 12:38)

Před asi 3 týdny jsem objednával po internetu zboží...
Za asi š dny přišlo, byla zde uvedena i adresa internetového portálu (IP nebo jak se vlastně tomu říká) ze které jsem to objednával. Předpokládám, že stejnou identikaci má i EOS, takže to prokazování že jsme to nebyli my, že asmlouva nebyla právně OK uzavřena asi přeci jen bude mít nějakou trhlinu....