Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokyny a rady k podání žaloby

6. 3. 2008


 1. Doložka o právním zastupování - toto vyplňte pouze tehdy pokud jdete k soudu s vlastním právníkem - tedy s někým, s kým už to máte předem dohodnuté od počátku. Pokud zatím nemáte konkrétního právníka - tuto doložku o právním zastupování vymažte - lze ji tam kdykoli doplnit dodatečným podáním nebo třeba až v soudní síni při prvním jednání. Pokud soud rozhodne o spojení věcí, podle § 112 odst. 1 občanského soudního řádu (kdy může soud v zájmu hospodárnosti řízení spojit ke společnému řízení věci, které byly u něho zahájeny a skutkově spolu souvisí nebo se týkají týchž účastníků), a toto spojení se bude týkat nejméně 100 osob, proběhne zastupování hromadně, s největší pravděpodobností přímo panem Mgr. Kořánem a na útraty Občanského sdružení Společná obrana. Pokud budou (třeba jen některé) věci projednávány individuálně - máme pro tento případ předjednáno zastupování klientů u několika brněnských advokátních kanceláří (a v případě potřeby dojednáme další). Kontakty na ně se dozvíte na těchto stránkách jakmile nám bude známý termín Vašeho soudního jednání (dostanete to poštou od soudu). Vzhledem k množství zastupovaných klientů v jedné věci a vzhledem ke skutečnosti, že všechny dokumenty potřebné pro soudní jednání jsou již zpracovány, bude cena pro poškozené velmi lidová.

 2. Výslech svědků (část III.) - členové Občanského sdružení mohou předložit seznam členů sdružení, který mají k dispozici. Postačí odstranit ze seznamu všechny nadbytečné sloupce a ponechat pouze titul, jméno, příjmení, e-mail a telefonický kontakt - poté vytisknout a přiložit. Nečlenové Občanského sdružení nechť uvedou tuto formulaci - "seznam členů Občanského sdružení Společná obrana, IČO: 22688137 - k vyžádání e-mailem na adrese ondrejkovic@klikni.cz nebo seznam svědků z ostatních žalob ve stejné vůči stejnému žalovanému podaných u zdejšího soudu."

 3. Časový okamžik podání žaloby - není nejpodstatnějším parametrem. Pokud jste již rozhodnuti, že dohoda s EO Servisem není pro vás výhodná, není třeba věc odkládat. Několik žalob bylo již podle našich informací podáno, několik jich k soudu odejde do konce tohoto týdne, největší část pravděpodobně bude k soudu podána v příštím týdnu, ale ani podání další týden neznamená žádný handicap. Městský soud v Brně již o tomto našem hromadném podání ví a očekává hromadné podání od 100 do 350 žalob v této věci. Takže nejlépe do poloviny března tak, aby tam alespoň ta první stovka byla. Pokud věnujete pár hodin z víkendu dopracování tohoto dokumentu na své konkrétní podmínky, můžete jej v pondělí podat či zaslat. Pokud to nestihnete - nic se neděje a nemění. Každopádně však po konci března bude již vysoce pravděpodobné, že soud ve věci začíná podnikat některé organizační kroky.

 4. Způsob podání žaloby - nejlépe osobně pro Brňáky - v podatelně soudu. Nechte si přímo v podatelně potvrdit přijetí žaloby na druhý výtisk. Pro mimobrněnské je možno doporučit zaslání doporučeně - oba výtisky s požadavkem na vrácení druhého výtisku s potvrzením přijetí žaloby. Lze též podat žalobu u soudu v místě svého bydliště s požadavkem na zaslání brněnskému soudu, ale mezisoudní pošta může jít o hodně déle než ta Česká.

 5. Důkazy z trestního spisu - postačí ve všech případech uvést tuto formulaci: "trestní spis Policie ČR číslo jednací MRBM-18976/TČ-02-2007, vedený u Odboru hospodářské kriminality městského ředitelství PČR Brno, Cejl 4/6"

 6. Zřejmost obsahu rozhodčí doložky (bod VI, odstavec IV) - osoby, kterým EO Servis tvrdí, že uzavřeli smlouvu před 1.9.2007 mohou uvést text tak jak je, osoby, které podle tvrzení EO Servisu uzavřely smlouvu po tomto datu doporučujeme nahradit větu "....kdy mělo dojít ke sjednání rozhodčí doložky..." například touto formulací "....kdy mělo podle informací momentálně dostupných žalujícímu dojít u některých osob ze seznamu svědků ke sjednání rozhodčí doložky....."

 7. Existence naléhavého právního zájmu na určení (bod VII) - Cena 60 000,- Kč je cenou 2500,- po dobu 24 měsíců, což je základní sporná částka - tedy jistina. Případné smluvní pokuty a úroky z prodlení se dle judikátů počítají samostatně a se základní požadovanou částkou se nesčítají. Proto doporučujeme částku neměnit, ať je již obsahem dopisů zasílaných vám EO servisem cokoli.

 8. Výpisy z obchodního rejstříku - soudu zpravidla postačuje i internetový výpis, který naleznete na zde, nebo prostá (neověřená) kopie oficiálního výpisu

 9. Kolky v hodnotě 1600,- Kč - zakoupíte na poště nebo v trafice a nalepíte je na první výtisk žaloby. Druhý výtisk necháte bez kolků. Oba výtisky pošlete poštou (nebo donesete osobně) na Městský soud v Brně. Druhý výtisk (ten bez kolků) Vám po potvrzení přijetí žaloby vrátí.

 10. Vypněte sledování změn v dokumentu - pokud vám nejde upravovat dokument a projevuje se to tím, že části, které se snažíte vymazat - vymazat nejdou - jen se změní barva písma a toto jeví se jako přeškrtnuté, pak jde o následek něklikastupňového připomínkového řízení - tzv. REVIZE. Poud používáte Microsoft Office, pak se tato funkce se vypne v menu - Nástroje - Sledování změn. Pokud používáte Open Office, pak toto lze vypnout v menu - Úpravy - Sledování změn

 11. Důkazy vážící se k neplatnosti rozhodčí smlouvy - uveďte webovou adresu www.urmr.cz a http://www.urmr.cz/jednaci-rad.php, případně vytiskněte tam uveřejněné dokumenty (jednací řád) a přiložte k žalobě

 12. Vždy si zkontrolujte kdo je ŽALOBCE (Vy) a kdo ŽALOVANÝ EO Servis) - ve vzorovém dokumentu to bylo na několika místech přehozené - snažím se to postupně opravit.

Jakékoli další dotazy zodpovíme na adrese ondrejkovic@klikni.cz, případně telefonicky, tak brzy, jak to jen bude možné.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pošlu

(Radeček, 28. 6. 2010 19:27)

Trestní oz. jsem poslal tet musím zmáknout žalobu.Snad to sám zvládnu,jsem v těchto smněrech dost neználí.Jen co jsem začal podnikat tak takové problémi.Ach jo.

šlo poštou...

(zbyněk, 28. 5. 2008 12:47)

takže jsme další, co dnes odeslali poštou trestní oznámení. ještě osobně žalobu na soud v brně... zdravím všechny a držím nám palce!

Podávejte žaloby !!!

(Jaromír Řehoř, 18. 3. 2008 9:33)

Vážení spolučlenové občanského sdružení,
podávejte, prosím Vás, ty žaloby! Uvědomte si, jaké výhody by pro nás mělo hromadné projednání a kolikrát více času, nervů a peněz by nás každého stály jednotlivá projednání !!!
Děkuji za pochopení a doufám v pochopení.
Jaromír Řehoř
Praktické upozornění: Včera jsem byl u soudu na podatelně podat žalobu a potřeboval jsem 3x žalobu a 1x přílohy.(Vzali si 2x žalobu a 1x přílohy, 1x žalobu mi potvrzenou vrátily.)

posláno

(Hovorkova, 14. 3. 2008 14:39)

Žaloba odeslána. Držím nám pěsti a přeji hezký víkend.

VOP

(jarek, 14. 3. 2008 13:36)

No s Jurenkové hlavy těžko, podle toho co jsem se měl možnost o něm dovědět, včetně jeho pozice v tomto podvodu (polobily kůň). Vymyslet VOP není jednoduché a že se jim to moc nepovedlo je vidět, rozpor s nabídkou a taky to že je museli v průběhu platnosti nenápadně měnit a stejně neodstranili nesladěnou terminologii s ceníkem. No vymyslet dokonalý podvod, to je jen pro opravdové makovice a práce na dlouho dobu vychytat mouchy, ale lehkomyslnost, nepředvídavost, řešení všech možných variant obrany a jak již bylo uvedeno především "nenažranost" – peníze hned teď, je vzdálila na míle daleko od dokonalého podvodu.

Jurenka a Mars

(jita, 14. 3. 2008 10:04)

No sice je z Valtic, ale na ten Mars si asi chtěl koupit letenku za naše prašule....

Stejně si myslím,že to není z jejich hlavy, takové VOP není práce jen tak sednout a napsat ,ale dlouhodobá příprava ne jednoho člověka, ale již zkušených lidí.

podání žaloby

(podvedený, 13. 3. 2008 12:35)

Není na co čekat ! Taky já jsem žalobu dnes odeslal, ať mám klid. Podvodníci musí být potrestáni.Ani nevíte, jak mě to mrzí, že zrovna z Moravy přijde taková podlost...O víkendu jsme pili dobré víno z Valtic. Jaké zděšení ve mně zavládlo, když jsem si to přečetl na etiketě. Hned bylo po náladě.Takový je život. Proč se p. Jurenka nenarodil na Marsu ?

Už, jó...

(New, 12. 3. 2008 23:32)

Od neděle sepisováno (dáváno dohromady dle vlastních "specifik") dnes v 17:30 h odesláno do Brna.... jako (velmi) cenné psaní...

HRDĚ SE HLÁSÍM K PRÁVĚ ODESLANÉ ŽALOBĚ

(jita, 12. 3. 2008 7:52)

táááák jsem na pošte s hrdostí v hlase a nadějí v srdci odeslala žalobu na soud do Brna.
Tak se pochlubte i ostatní kolik nás je??? Nejsem jediná, že?
Ostatním kteří váhají,přeji ať se odhodlají a sednou na to, je to sice práce doplnit své údaje ,ale nebojte není to zas až tak hrozné jak se může jevit.
Tak to toho a přeji Vám -nám- všem úspěch u soudu.

KOLIK NÁS OPRAVDU PODALO ŽALOBU?

(Zdeněk, 11. 3. 2008 23:13)

Není to špatný nápad, vědět, kolik z nás na hošíky žalobu poslalo. Možná by bylo vhodnější o tom informovat našeho "velitele" a on by o tomto počtu dle svého uvážení nás informoval. Bylo by skutečně dobré, aby nás bylo co nejvíce. Já již na ni taky pracuji. A co nejdříve půjde směr Brno.

KOLIK NÁS OPRAVDU PODALO ŽALOBU?

(M.K., 11. 3. 2008 8:10)

Dnes se chystám k sepsání žaloby za naši firmu.Možná by nebylo od věci vědět,kolik už se nás doopravdy "rozhoupalo" a žalobu do Brna odeslalo.
Můžete vy,kteří už jste žalobu podali,na tomto místě o sobě dát vědět? Bude to motivace a vzpruha pro všechny i pro ty,kteří jěště váhají.Díky.

K otázce aktivačního poplatku

(taky JUDr., 9. 3. 2008 17:59)

Udržovací poplatek nás de fakto upozornil na to, že jsme byli podvedeni, uvedeni v omyl, v důsledku čehož je smlouva neplatná od počátku, takže aktivační poplatek je neoprávněně vylákán. Jak je v textu vzorové žaloby zdůvodněno, těžko by někdo z nás byl ochoten za 2 roky propagace, jakou poskytují stránky EO Servisu, zaplatit 1250 Kč + DPH. EO Servis nejspíše nikdy nepředpokládal, že poskytne služby v rozsahu, který sliboval, ať už telefonicky, nebo na svých stránkách.

Seznam svědků

(Mgr. David Ondrejkovič, 8. 3. 2008 10:28)

Oprava: V seznamu svědků ponechte hlavně korespondenční adresu. Možná raději než telefon nebo e-mail. Předpokladem je, že soud bude zvát především Brňáky a svědky bude vyrozumívat písemně.

Odpověď

(Mgr. :-), 8. 3. 2008 7:41)

1) Nepožadování aktivačního poplatku zpět = uznání smlouvy a podstata žaloby směřuje právě proti smlouvě jako celku. EO Servis totiž nabízel něco jiného než prodával.
2) Proč by na nás EO Servis podával žalobu k soudu, když si do VOP propašoval svého VIP zákazníka jako jmenovatele rozhodce? Rozhodně by pro ně bylo výhodnější nás 4 roky společně otravovat a zkoušet jestli to na někoho nezapůsobí a nepodlehne. Jedině takhle bude klid.
3) Soudní výlohy hradí poražená strana, takže nás to ve finále zase tolik stát nebude. A k tomu adhezní řízení o náhradě škody....

otázka

(JUDr, 8. 3. 2008 1:01)

Můj osobní názor je takový, že bych vyčkal pokud EO podá žaloby na nás a pak se ohradil k soudu. Tato žaloba má jednu, dle mě, malou chybu. Požadujeme zpět aktivační poplatek, ale EO nám aktivaci provedl ne? Rozporujeme udržovací poplatek. Aktivaci a 1450 korun zmínili i ti operátoři. Mám pocit že hrozí že nás tahle sranda bude stát zbytečné poplatky a další peníze... Možná že toho nechají pod tíhou našich aktivit a nic dál dělat nebudou. Zatím přece nikdo od nich rozhodčí žalobu nedostal ne?

A jedeme!

(Palacka, 6. 3. 2008 23:09)

Nebylo by možné o víkendu zařídit nějaké on-line právní poradenství při vyplňování žaloby? Je tam více bodů, které každý zdravý selský rozum zvládne, ale jak dobře víme, u soudu je selský rozum katastrofou. Určitě by takovou pomoc potřebovalo více lidí a vzhledem k tomu, že se jedná u každého o jednu, dvě věty, je zbytečné, aby desítky, nebo stovky lidí ve stejné věci vyhledalo jednotlivé právníky.