Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přečtěte si rozsudek proti Proluxu - realitnímu klonu Bezreklamky

10. 5. 2012

Firma Prolux je stejně jako Bezreklamky nepoctivým subjektem, jehož jádro podnikání není převážně založeno na poskytování zboží či služeb, které tento subjekt oficiálně deklaruje, ale na předpokladu, že ekonomicky významná část adresátů jejich obchodních nabídek v dobré víře přehlédne či nepochopí důležité ustanovení ve smlouvě, které tuto smlouvu činí jednostranně a nápadně nevýhodnou.

Prolux nabízí JAKOŽE realitní služby a pomocí různých marketingových triků přiměje svou oběť podepsat smlouvu, která fakticky NENÍ žádnou smlouvou o zajištění prodeje nemovitosti, ale o pouhém pasivním vystavení dotyčné nemovitosti na nějakém webu se zcela minimální návštěvností a špatnou pověstí - stejně jako je tomu u Bezreklamky.

Jelikož pochopitelně uvedená "služba" nemá žádný reálný efekt (stejně jako "reklama" u Bezreklamky), tak si klient dříve či později svou nemovitost prodá sám.

V tom okamžiku se však přihlásí Prolux a tvrdě vymáhá svou provizi z prodeje, pro který fakticky nehnul ani prstem.

Na tomto rozsudku velmi dobře vidíte uvažování soudu, který od samého počátku dobře věděl, že Prolux používá nekalé obchodní praktiky a smlouva takto vzniklá je tudíž NEPLATNÁ.

S plným zněním rozsudku se můžete seznámit zde.

Stejným způsobem bude soud posuzovat i případ Bezreklamky, proto se hlavně toho soudu ZBYTEČNĚ NEBOJTE! Váš strach je totiž JEDINÁ zbraň, kterou proti Vám podobné nepoctivé subjekty mají!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář