Jdi na obsah Jdi na menu
 


Připravujeme sloučení několika občanských sdružení

29. 7. 2012

Po období dlouhé a intenzivní spolupráce s občanským sdružením Stop trestuhodným obchodním praktikám - STOP a s občanským sdružením Antibezreklamky jsme se rozhodli posunout tuto spolupráci dál a integrovat naše sdružení do jediného organizačního celku.

Za tímto účelem byly členskou základnou Občanského sdružení Společná obrana v průběhu druhé poloviny července 2012 schváleny tyto nové stanovy, které byly obratem odeslány na Ministerstvo vnitra k registraci.

Po zaregistrování těchto nových stanov dojde na jejich základě k přistoupení obou dalších sdružení k původnímu Občanskému sdružení Společná obrana a k volbě nového výkonného výboru, předsedy a místopředsedů. Prozatím je předběžně dohodnutý návrh složení orgánů Občanského sdružení Společná obrana takto:

Světlana Glaserová - předsedkyně

Mgr. David Ondrejkovič - místopředseda

Matěj Louda, BA - místopředseda

MgA. Pavla Hovorková - členka výkonného výboru

Natalia Daskouskaya - členka výkonného výboru

 

V nejbližších týdnech dojde také k úpravám webových stránek i kontaktů - tyto stránky však zůstanou zachovány a dosavadní kontakty také. O všech změnách budete průběžně informováni.

Připravujeme také zřízení telefonické informační linky na kterou by podvedení mohli kdykoli zavolat a poradit se o svém konkrétním problému.

Máme přislíben i pravidelný účelově vázaný sponzorský příspěvek, který nám dále umožní rozvíjet naši činnost.

V těchto dnech začínáme také pracovat na registraci našeho sdružení na seznam Komise Evropských společenství cestou Ministerstva průmyslu a obchodu podle Zákona o ochraně spotřebitele tak, abychom mohli žádat o grant, který by nám umožnil široce využívat institut návrhu na zahájení řízení u soudu o zdržení se protiprávního jednání a to jak podle Zákona o ochraně spotřebitele, tak i podle Obchodního zákoníku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

sloučení

(komentář, 3. 8. 2012 18:52)

I kdyby ste se sloučily se 137 dalšíma sdruženíma tak to stejně nevihrajete!!!

Re: sloučení

(jan kalina, 3. 8. 2012 19:25)

Nepovýdej! Neveřým! :-)
Co kdiž prece jen?
Ked sy sy nevsymol, uz je to praktycki vihrate.

Re: sloučení

(děda, 4. 8. 2012 8:41)

Na zamindrákované "blby", platí ignorance. Ale přesto mu jenom připomenu, že nejde o to vyhrát nebo prohrát, ale jde nám o to, aby konečně vítězil zdravý rozum a spravedlnost.

Re: sloučení

(Patrik Hendrych, 7. 8. 2012 10:37)

Omyl, vyhrajeme :-)

Podpora

(Petr, 31. 7. 2012 14:22)

Zdá se , že vznikne silná koalice, proti nekalostem. Nic proti p. Glaserové, ale představoval bych si za předsedu p. Ondrejkoviče.

Re: Podpora

(Mgr. David Ondrejkovič, 31. 7. 2012 21:30)

Děkuji upřímně za důvěru :-)
My jsme samozřejmě na toto téma vedli poměrně obsáhlou diskusi a po zvážení všech pro a proti jsme dospěli k názoru, ze právě toto řešení bude nejlepší. Pokusím se v krátkosti vylíčit proč:
Světlana má se svým sdružením velmi dobré výsledky - lepší než vše, co se doposud podařilo u nás. Dosáhla toho, ze podvodná "realitka" PROLUX dostala od ČOI nejvyšší pokutu v její historii - 5 milionů korun. Také dosáhla předběžného opatření - soud právě dnes zakázal PROLUXu uzavírat nové smlouvy. Také poprvé v historii těchto podvodných firem dosáhla soudního určení neplatnosti takové smlouvy. To vše je skutečně velmi obdivuhodné a já před ní a její odvahou a odhodláním hluboce smekám.
My samozřejmě od počátku intenzivně spolupracujeme - za změnu zákona o rozhodčím řízení jsme lobbovali společně a byli jsme spolu i členy pracovní skupiny, která návrh novely zákona připravovala.
Světlana nyní opustila i své poslední zaměstnání a rozhodla se sdružení věnovat profesionálně. Ona to byla, kdo sehnal pro sdružení dlouhodobého sponzora. Ona to bude, kdo bude zajišťovat provoz té informační linky. To jsou všechno věci, které při svém zaměstnání a studiu prostě při nejlepší vůli nemohu zvládnout najednou.
Z toho všeho mi prostě její předsednictví vyplynulo jako ta nejpřirozenější věc.

Re: Re: Podpora

(Čech Josef, 1. 8. 2012 21:35)

Kéž by se to samé povedlo p.Glaserové proti Bezreklamky to by byl úspěch a těch vděčných lidí hezký den přeje Pepa

Poděkování

(Josef Beneš, 1. 8. 2012 16:03)

Dobrý počin Davide. Děláte mi radost. Český národ na tom není tak zle, pokud jsou v něm takoví lidé, jako jste vy. Přeji všem dobrovolníkům úspěchy v boji proti podvodníkům. Zdraví Pepa

To zní dobře!

(DrFreeze, 30. 7. 2012 8:26)

Přeji mnoho úspěchů!