Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vůle o smír?

22. 1. 2008
Dnes jsme zaznamenali další variantu dopisu od EO servisu, ve kterém zřejmě nabízejí nám již známou úpravu vztahu (alias "50% sleva na Výpalném" jak se trefně vyjádřil jeden z diskutujících).

Mějte prosím na paměti, že jakoukoli tzv. "úpravu smluvního vztahu", je v tomto okamžiku možné ze strany EO Servisu vyložit jako uznání tohoto smluvního vztahu, neboť - pokud čtete tyto stránky - máte v tuto chvíli již dostatek informací a víte, že vztah, jehož platnost neuznáváte od samého počátku, nelze měnit ani od něj odstoupit.

Tímto se současná doba zásadně liší od okamžiku, kdy jste tyto informace ještě neměli a svou vůli ukončit něco, co jste podle Vašeho názoru nesjednali, jste mohli možná v některých případech vyjádřit právnicky neobratně a nepřesně, avšak v kontextu Vašich následných projevů vůle (získání informací o počtu stejně poškozených, trestní oznámení, dopis EO servisu popírající platnost smlouvy, atd....) ani tento Váš případný omyl, který se tímto pisatel dopisu možná opět pokouší zneužít, rozhodně nemůže být posuzován jako projev Vaší vůle uznat platnost smlouvy.

Pro ilustraci doplňujeme přesný citát příslušné části Trestního zákoníku:

 
  1. Kdo ke škodě cizího majetku sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

  2. Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu nikoli malou.

  3. Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

    a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny, nebo

    b) způsobí-li takovým činem značnou škodu nebo jiný zvlášť závažný následek

  4. Odnětím svobody na pět až dvanáct let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář